Першість шкіл Печерського району м. Києва з шашок-64

20-22 листопада 2018 року, м. Київ, КПДЮ В Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся масовий спортивний захід. Сімнадцять шкіл Печерського району міста Києва прийняли участь у командному турнірі з шашок-64. Склад команд традиційний для цього виду спорту – три хлопчика та одна дівчинка, які є учнями навчального закладу. Ніяких обмежень по розрядам та званням з шашок, тобто у змаганні могли прийняти участь як новачки, так і досвідчені спортсмени.
 Загалом у шахово-шашковому клубі зібралося близько сотні школярів, їх батьків, тренерів та вчителів, що привели свої команди на змагання. Вік учасників коливався від 7 до 16 років.
 Звичайно, за команду школи беруть грати старшокласників, бо вони грають сильніше. Але, якщо дитина займається шашками з першого класу, то вік не є основним визначником сили гри. У турнірі прийняли участь багато вихованців Київського Палацу дітей та юнацтва, які живуть та вчаться у Печерському районі. І серед них було багато дітей, що вчаться навіть у початковій школі.
 Змагання були проведені по змішаній олімпійсько-круговій системі. Грали як у футболі – розділили команди на три підгрупи, і у кожній підгрупи провели відбірковий етап, що відбувся 20 листопада. У фінальну частину змагання від кожної підгрупи вийшли по дві школи. 22 листопада шість найкращих команд знову ж таки по круговій системі зіграли фінальний турнір, який і виявив переможців.

 Основна боротьба за перше місце відбулася між командою Київського науково-природничого ліцею № 145 та командою загальноосвітньої середньої школи № 90. До кінця останньої партії турніру не було відомо, хто ж з цих команд переможе. Спортивна вдача була на боці ліцеїстів і переможцем цього року стали саме вони.
 Склад команди такий:
1. Вернік Данило 8-А
2. Скицюк Віктор 10-В
3. Ковба Борис 11-А
4. Тонкошкур Ксенія 10-А
5. Рябіченко Олександра 9-Г
 Представник і тренер команди Хараберюш Анатолій Миколайович.

 Друге місце зайняла команда школи № 90. Вона відстала від першого місця лише на одне очко. Очки були втрачені у особистій зустрічі з лідером, яку 145 ліцей виграв з рахунком 6:2. Ці втрати не вдалося компенсувати у інших матчах, хоча команда і намагалася це зробити. В команді грали учні відділення шашок спортивного відділу Київського Палацу дітей та юнацтва і вони мали великі шанси на загальну перемогу. Але не вистачило досвіду і трішки удачі.
 Склад команди:
1. Хрещенюк Максим 9-А
2. Максимов Максим 4-В
3. Коваль Микола 3-А
4. Красюк Дар’я 3-А
5. Волощенко Лідія 3-А
Тренер команди Коваленко Віктор Юрійович. Представник команди – вчитель фізкультури, яка привела дітей на змагання, на жаль не вдалося знайти на сайті школи її прізвища.

 На третє місце в цьому році вийшла команда Печерського ліцею № 171 «Лідер». Команда мала певні проблеми із комплектуванням, але все ж виступила досить вдало. Вона не могла боротися за перше місце, тому що конкуренти були сильніше, але могла вплинути на загальний результат турніру. Саме від її матчу з ліцеєм № 145 залежало, хто займе перше місце. Але це дуже молода команда, яка ще себе покаже у наступні роки.
 Склад команди:
1. Порецький Лев 2-А
2. Ліплянський Єгор 7-В
3. Андрієць Семен 8-В
4. Малєєв Дмитро 1-А
5. Христич Андрій 3-В
6. Паврозник Олександра 5-А
Керівники і тренери команди Мечіков Є.О. та Шманенко М.С.

 Ще у фіналі виступили такі команди: 4 місцеКловський ліцей № 77 5 місцеСпеціалізована школа № 80 6 місцеПечерська гімназія № 75

 Турнір показав, що шашки у Печерському районі міста Києва розвиваються добре. Турнір був проведений за ініціативою районного управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної адміністрації. Київський Палац дітей та юнацтва підтримав цю ініціативу і виділив приміщення для цього заходу. Звичайно, хотілося б, що інші райони Києва також долучилися до цього руху і також проводили щорічно такі змагання.
Діти дуже люблять грати у шашки і, більш того, шашки-64 є національним видом спорту.

 Щиро вітаємо призерів!Переглянути фото

 Обновлен 08 дек 2018. Создан 01 дек 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Підтримайте юних шашкістів міста Києва!