Півфінал України з шашок-64 та Чемпіонат України з чекерсу у Чорноморську

11-25 червня 2017 року, м.Чорноморськ, Одеська область

Невеличке і досить молоде місто Чорноморськ вже два роки поспіль на певний час стає центром шашкового руху. У червні 2016 та 2017 р. тут відбувались два великих дійства: півфінал чемпіонату України з шашок-64 та чемпіонат України з чекерсу.
   Воно й недивно – місто справляє дуже позитивне враження. Охайні дерева, підстрижені доглянуті кущі, велосипедні доріжки, розвинена інфраструктура, ну і звичайно ж … море. А тим більше влітку. Все це - неспростовні аргументи на користь того, де мають відбуватися головні змагання року.
   Натомість, червень 2017 виявився трохи примхливим на погоду, розбавляючи не таке вже й палюче сонце, рясними дощами. Звичайно це ніяким чином не відволікало, а навпаки, сприяло зосередженій грі.
   Цього року у півфіналі точилася запекла боротьба, і навіть результат «плюс три» не гарантував місця у фіналі. Відверто треба сказати, що запекла і безкомпромісна боротьба точилася лише за …2-3 місця, оскільки перше місце досить легко і впевнено здобув чемпіон України серед юнаків Фелікс Шепель. Вже після 5-го туру, маючи стовідсотковий результат, Фелікс забезпечив собі «спокійне життя», і друга половина турніру перетворилася для нього на формальність.
   Всім іншим було ой як гаряче, і до останнього, дев’ятого туру було ще нічого не зрозуміло. Проте саме він, останній тур, розставив все на місця.
   У підсумку, другим фінішував теж дніпрянин, Анатолій Панченко. Він зумів «пробити» непереможного Колесова. Звичайно, багаторазовий чемпіон Світу Гаврило Колєсов рідко комусь поступається, але мова зараз не про нього, а про спортсмена з Одеської області, який має таке ж саме прізвище і лише перший розряд. Спочатку він у першому турі завдав поразки найстарішому гросмейстеру України Сергію Бойку, а потім нікому не поступався до останнього туру. Гра одесита заслуговує на оплески. Третє місце у того ж таки Сергія Бойка, який «бойко» пробігшись по низах турнірної таблиці, врешті решт піднявся нагору, і якимось дивом переміг Ю.Макаренкову (вона грала серед чоловіків) у «Гамбіті Кукуєва».
   Кияни не продемонстрували яскравої гри і опинилися «за бортом»: 5-7 місця відповідно у Коліна, Тимофєєва і Компанця.

Натомість, другий турнір – чемпіонат з чекерсу, який стартував одразу після закінчення півфіналу, пройшов за повної переваги киян. Минулорічний чемпіон України з класичної гри у чекерс Валерій Гребьонкін не прибув до Чорноморська, і тому фаворитом номер один вважався найбільш досвідчений «чекерист» Олександр Колін. Олександр познайомився з чекерсом у дванадцятирічному віці ще за часів СРСР у 1990 році. Звичайно, серйозне знайомство з цією грою відбулося значно пізніше – у 2008, на Олімпіаді в Пекіні, а потім у Ліллі (Франція) у 2012. Здобутий на Олімпіадах досвід вдалося передати своєму товаришу, і як результат, срібло Вадима Лапіна стало чудовим здобутком у кошику киян. Для повного комплекту не вистачало бронзи, і ще один киянин, Сергій Компанець майже здобув її, поділивши третє місце з полтавчанином Русланом Оріховським, але нажаль, за додатковим показником поступився, і став четвертим.
   У жінок, також несподіванок не відбулося – впевнена і надійна гра Надії Чижевської не дозволила суперницям сподіватися на щось більше ніж друге місце. Його здобула Альона Максимова, але тут не все було так прогнозовано. Киянці Тетяні Зайцевій, елементарно бракувало досвіду – чемпіонка України серед дівчат у шашки-100 і шашки-64 перший раз у житті «сіла за чекерс». Звичайно було важкувато, але Тетяна пристойно трималася і виборола третє місце. Сподіваємося на наступних чемпіонатах Зайцева складатиме більш серйозну конкуренцію нинішнім чемпіонкам.
   Після класики відбулося ще два чемпіонати – зі швидкої та блискавичної гри. І тут, новоспечена чемпіонка України серед жінок Чижевська вирішила втрутитись у «серйозну розмову» чоловіків. Треба сказати досить таки не безпідставне рішення – Надія довела що стать у чекерсі ще не визначає перевагу, а друге місце у швидкі та третє у бліц – вагомий тому аргумент. Наразі, полтавчанин Руслан Оріховський продемонстрував непогану гру протягом усього турніру, і виборов у швидкі ще одну бронзову нагороду, знову потіснивши киянина, на цей раз Вадима Лапіна, а у бліц зробив рокіровку з Чижевською, зайнявши друге місце. Першість у швидкій та блискавичній грі здобув Олександр Колін, зробивши таким чином, золотий хет-трик.