Святкування 80-річчя шахово-шашкового клубу
   У далекому 1936 році в Києві в Палаці піонерів, завдяки зусиллям ентузіаста, талановитого організатора та педагога, майстра спорту та чемпіона СРСР з шашок Семена Яковича Натова був відкритий перший в Радянському Союзі дитячий шахово-шашковий клуб.

   У суботу, 23 квітня в тому самому, в Київському палаці (тепер вже) дітей та юнацтва відбувся відкритий бліц-турнір з шашок-64, присвячений відзначенню 80-річчя шахово-шашкового клубу. Причому турнір багато в чому пройшов не "завдяки", а "всупереч". По-перше, тому, що старший тренер клубу Анатолій Іванович Гаптаренко (він же президент Київської міської федерації шашок) після тритижневого перебування в лікарні, практично за декілька днів до початку змагань, "через не можу" повернувся до ладу і терміново зайнявся організацією турніру.

   По-друге, тому що в останні роки фінансування інтелектуальних видів спорту з боку держави та спорткомітету стало мінімально. Цього разу підтримка прийшла з боку підприємств енергетичної галузі. Саме енергетики вдихнули життя у вже здавалося б безнадійний захід і турнір вдався на славу! На превеликий жаль, в шашковому Києві нічого подібного не було вже років двадцять!

   У суботу, в клубі над Дніпром зібралися такі імениті шашкісти як: віце-чемпіон світу з бліцу (2011), бронзовий призер чемпіонату Європи (2012), чемпіон Білорусії серед чоловіків міжнародний гросмейстер Євген Кондраченко (Гомель), чемпіон Світу з бразильських шашок (2004 ), чемпіон Європи (бліц) з міжнародних шашок (2005), багаторазовий чемпіон України міжнародний гросмейстер Юрій Анікєєв (Харків), чемпіонка Світу (1994, 1999, 2009), чемпіонка Європи (2002, 2007, 2012), чемпіонка Олімпійських ігор (Лілль, 2012), багаторазова чемпіонка України міжнародний гросмейстер Юлія Макаренкова (Харків), чемпіон Олімпійських ігор (Лілль, 2012) з бліцу, чемпіон Світу серед молоді майстер спорту Денис Шкатула (Вінниця).

Цього разу "господарі майданчика", київські майстри проявили "гостинність", пропустивши на п'єдестал гостей: Дениса Шкатулу, Юрія Анікєєва та Євгена Кондраченко (саме в такому порядку позначилася трійка переможців). Однак, представники школи "Авангард" (Київ), вихованці майстра спорту Юрія Віталійовича Тимофєєва, майстра спорту Артем Прокопенко та Сергій Компанець, що зайняли 4-е та 5-е місця, також не були ображені, тому що призових місць в цей раз було п'ять, а не традиційні  три.

   Окремі призи отримали представниці прекрасної статі, змагаючись разом з чоловіками. Першою стала Юлія Макаренкова (Харків), срібну та бронзову нагороди одержали дівчата, учениці Анатолія Івановича Гаптаренко Вікторія Прокопюк  та Тахміна Туракулова.

Також медалями та дипломами були нагороджені юні представники шашкового клубу Палацу дітей та юнацтва, які поки ще не могли скласти конкуренцію, а тільки набиралися досвіду у маститих гравців. Сергій Галавський  виборов перше місце, Олександр Гриненко друге, Никіта Гераськин, наймолодший учасник дорослого турніру, зайняв третє місце, обійшовши своїх суперників.

   Найменші шашкісти та шашкістки у віці до 8 років (а їх зібралося 24) змагалися в окремому турнірі і також були нагороджені медалями, дипломами та кубками. Особливо вразила перемога Марії Лисач, яка випередила навіть хлопчиків!

Гостей та учасників турніру господарі пригощали солодощами.

Гарний настрій панував! Свято вдалося! З ювілеєм тебе, рідний клубе!

Обновлен 18 июн 2016. Создан 28 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Підтримайте юних шашкістів міста Києва!